Spotkania Teatralne “Bez MASKI” – zaproszenie

data: 27/03/2017 || autor: TD

zamknij

27-28 marca w knurowskim Domu Kultury odbywa się przegląd zespołów teatralnych oraz 31 marca o godzinie 16.30 w Domu Kultury obiedzie się  uroczysta gala Spotkań Teatralnych Bez MASKI połączona z rozdaniem nagród i występami nagrodzonych artystów.Patronami honorowymi są Wojewoda Śląski  pan Jarosław Wieczorek, Starosta Gliwicki Pan Waldemar Domek,  Prezydent Knurowa Pan Adam Rams.
Z przyjemnością informujemy, iż patronat medialny nad naszym Festiwalem w tym roku objęła Telewizja Katowice. Również w poprzednich edycjach TVP3 Katowice promowała naszą imprezę, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Wstęp  wolny. Serdecznie  zapraszamy.

 

PROGRAM FESTIWALU “BEZ MASKI”

 

27.03.2017- I dzień VII Spotkań Teatralnych  „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

9.00 – otwarcie festiwalu

1

9.15- 9.45

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach

Zespół teatralny klas III

”Zabawa w Śpiącą Królewnę” Zofia Wójcik

Beata Bomastik

Izabela Czapla

G: 15

S: 20

P: 30

mikrofon bezprzewodowy

2

9.55- 10.15

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach – klasy IV-VI

„Kabaret Horrorek przedstawia humorek o tematyce zdrowotnej”, opracowała Dorota Konieczna

Katarzyna Cieślak – Środa

G: 15

S: 10

P: 20

rzutnik, podłączenie do laptopa

3

10.30- 10.50

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gliwicach

Teatrzyk z klasą

„Calineczka”

Anna Syrica 

Jolanta Gajewska 

G: 30

S: 15

P: 20

projektor multimedialny

4

11.05- 11.35

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej

Zespół Scenka

Malina Prześluga, „Dziób w dziób”

Kamil Leśniewski

G: 15

S: 15

P:30

Możliwość rozwieszenia dekoracji (trzy płótna o łącznym wymiarze 2×5 m) – czarne parawany

5

11.45 -12.15

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

Teatr DOiDO

„Przygody Krzysia w kosmosie”

Wojciech Kotylak

G: 30

S: 10

P: 30

odsłuchy na scenie, źródło prądu na proscenium

6

12.30- 12.50

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu “Centrum Edukacji Twórczej”

ZespółPracownia”

“Cielęcy żywot” reż. Nina Wolska wg fragmentu książki “ Bezgrzeszne lata” K. Makuszyńskiego i opowiadania “Zabawa w Kowbojów” R. Gościnnego

Nina Wolska

G: 15

S: 15

P: 20

możliwość podłączenia dymownicy

7

13.00- 13.25

Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie

Zespół Czary-Mary(si)

„Koziołek Matołek” na podstawie J. Dormana

Agata Dworniczak

Joanna Sączewska

G: 10

S: 10

P: 25

8

13.30-13.45

 Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek M.B. Uzdrowienie Chorych

TEATR ALTERNATYWA

Dariusz Jezierski na motywach „Rodziny Addamsów” –  „Między nami Addamsami” reżyseria: Anna Maksym

Anna Maksym

G: 10

S: 0

P: 15

 

28.03.2017- II dzień VII Spotkań Teatralnych  „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

9.00- 9.25

VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach

Koło Teatralne  RING

na podstawie Wiliama Szekspira, Dagmara Malinowska, „Poskromienie złośnicy”

Dagmara Malinowska

G:15

S: 10

P: 25

9.30-10.00

Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10

W Zabrzu

10kurtyna

Marta Guśniowska „A niech to gęś kopnie”

Beata Wyrzykowska- Piesik

G: 15

S: 5

P: 30

10.05-10.20

POPP w Czerwionce- Leszczynch przy Gimnazjum w Lyskach

Zespół  Świetlik

„Sztuka latania”- scenariusz napisali członkowie zespołu na podstawie opowiadania „Mewa”

Renata Markiewicz 

G: 10

S: 5

P: 15

10.25- 10.45

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu

Zespół teatralny „Po Kropce”

„Zobacz, wysłuchaj, zrozum” -scenariusz  i teksty – zespół teatralny

Katarzyna Boroń

Beata Wyrzykowska-Piesik

G: 10

S: 5

P: 20

11 krzeseł (najlepiej nie składanych)

10.50- 11.05

Warsztaty Terapii Zajęciowej  TĘCZA

TEATR TĘCZA

„Lata 20 – te, lata 30- te” Wojciech Kotylak

Wojciech Kotylak

G: 30

S: 5

P: 15

Odsłuch na scenie, 2 mikrofony – jeden na statywie, 8 krzeseł

11.20- 11.50

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu “Centrum Edukacji Twórczej”

TEATR RAMPA

“Coś takiego” reż. Nina Wolska wg sztuki A i A. Wojtyszko “Historia pewnego przedmiotu”

Nina Wolska

G: 15

S: 15

P: 30

światło ogólne z możliwością regulacji (blackouty w trakcie przedstawienia)

11.55- 12.25

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu; Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku

TEATR TREMA

“Casting ”  – tekst autorski grupy

Beata Ziaja,

 Joanna Kania

G: 40

S: 5

P: 30

mikrofon na  statywie, 2 stoliki, 6 krzeseł

12.40- 13.10

Gimnazjum nr 4 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Tychach

BEZ SCENY

Peter Barsocchini,

„High School Musical”

Krystyna Rasińska

G:  15

S: 15

P: 30

rzutnik multimedialny, 14 krzeseł ( nie składanych)

13.15-13.45

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 im. LUDWIKA HOLESZA w ŚWIERKLANACH

TEATR AKUKU

Elżbieta Gorzka – Kmieć…”Dobry uczynek skrzatów”

Bogumiła Szmidt-Kruk

G: 30

S: 5

P: 30

13.50– 14.20

POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 1 im. LUDWIKA HOLESZA w ŚWIERKLANACH

TEATR FIKA

Marta Guśniowska „A niech to gęś kopnie

Bogumiła Szmidt-Kruk

G: 40

S: 5

P: 30

Legenda:

G – czas przygotowania w garderobie

S – czas przygotowania na scenie

P – czas trwania przedstawienia

«
»
sdfsdfsdf

08/05/2020

wazne

Ósmoklasisto!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2020