Projekt “Paderek”

data: 25/02/2013 || autor: TD

zamknij

Projekt-paderek

Projekt Paderek jest nietuzinkową i absolutnie unikalną inicjatywą, która doprowadziła do nagrania w pełni legalnej i profesjonalnie zrealizowanej płyty z coverami polskich utworów. Wykonawcami zarówno strony instrumentalnej, jak i wokalnej są uczniowie i uczennice Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie.

Głównym celem Projektu Paderek jest promowanie wokalnie i instrumentalnie uzdolnionej młodzieży z naszej szkoły oraz umożliwienie realizacji jej muzycznych pasji poprzez wydanie fizycznej płyty CD z 10 utworami.  Do repertuaru należą przede wszystkim utwory z lat 90-tych takie jak np: Varius Manx - "Piosenka księżycowa", Edyta Bartosiewicz - "Szał", czy też Hey - "List", ale nie zabraknie też zupełnie odświeżonych aranżacyjnie wersji utworów starszych (Tadeusz Woźniak - "Zegarmistrz światła"), jak i nowszych (Sistars - "Sutra").

Projektowi towarzyszyły także dodatkowe wydarzenia takie jak nagranie teledysku, czy też stworzenie filmu relacjonującego cały proces nagrywania płyty. Ostatnim etapem podsumowującym cały projekt był koncert charytatywny, który odbył się 21. 03. 2013 w Domu Kultury w Knurowie - Szczygłowicach. Naszym celem było i nadal jest zebranie pieniędzy na leczenie Antosi Wieczorek (www.antoninawieczorek.pl) oraz zaprezentowanie na żywo utworów nagranych na płycie.

Zapraszamy do odsłuchu!!!

Dotacja na realizację Projektu Paderek została udzielona ze środków Powiatu Gliwickiego

 

Na początku został nagrany film zapowiadający projekt:

Potem zorganizowaliśmy castingi dla uczniów i absolwentów:

Następnie wybraliśmy utwory, opracowaliśmy aranżacje i udaliśmy się do studia nagrań:

W międzyczasie nakręciliśmy także teledysk!

Efektem finalnym całego projektu i swoistą wisienką na torcie pośród wszystkich wydarzeń towarzyszących projektowi jest wydana w pełni legalnie i profesjonalnie płyta CD, na której nasi obecni i byli uczniowie prezentują swoje instrumentalne i wokalne możliwości. Płytę w formie krążka można otrzymać w sekretariacie budynku LO, lub też posłuchać i pobrać za darmo z Internetu pod adresem https://soundcloud.com/projekt-paderek

«
»
sdfsdfsdf

08/05/2020

wazne

Ósmoklasisto!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2020