Finał Licealiady województwa śląskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

data: 19/10/2009 || autor: TD

zamknij

29 września 2009r. na stadionie GKS “Piast” w Gliwicach odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna, w której co roku biorą udział dziewczęta i chłopcy szkół ponadgimnazjalnych powiatu gliwickiego (ok. 10-12 szkół).
Wtorek, 29 IX był szczęśliwym dniem dla naszych dziewcząt ponieważ, po raz pierwszy w historii szkoły zajęły I miejsce w rejonie, pokonując wszystkie rywalki i dostały się do FINAŁU WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W SZKOLNEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ.
Finaliści wszystkich rejonów (16 najlepszych szkół woj. śląskiego) 6 października 2009r. rywalizowali ze sobą na pięknym stadionie przy ul. Al. Mireckiego w Sosnowcu. Już sam udział w finale był dla dziewcząt z “Paderka” wielką nagrodą, ale także wyzwaniem, żeby jak najlepiej reprezentować swój powiat i znaleźć się przynajmniej w dziesiątce najlepszych w województwie.

I to się udało!
Po zaciętej rywalizacji w każdej konkurencji: biegu na 100m, 400m, 800m, skoku w dal, pchnięciu kulą
i sztafecie (4x 100m) LEKKOATLETKI z Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie zajęły bardzo wysokie IX MIEJSCE w klasyfikacji generalnej pokonując zespoły z takich miast jak: Ruda Śląska, Wodzisław Śląski, Sosnowiec, Tychy, Mysłowice, Chorzów i Myszków.
Zdobyte miejsce było wspaniałym wynikiem drużynowym (1043pkt), ponieważ dziewczęta rywalizowały z zawodniczkami ze Szkół Mistrzostwa Sportowego takich jak: Racibórz (I miejsce), Bielsko Biała oraz ze szkołami przy których działają kluby lekkoatletyczne.

Oto wyniki poszczególnych konkurencji (niektóre z nich są REKORDAMI SZKOŁY a większość to “życiówki” dziewcząt):

100m
1. BONK Klaudia                         14.08 – rekord szkoły i rejonu
2. PRZESDZING Paulina          14.47

400m
1. TOBOŁA Marlena                   68.61 – rekord szkoły i rejonu
2. WOŹNIAK Katarzyna           70.90

800m
1. KRZEMIŃSKA Ewelina        2.57.59
2. KOZDROŃ Magdalena          2.57.94

skok w dal
1. SITAREK Sabina                     4.54 – rekord szkoły i rejonu
2. KOBRZYŃSKA Natalia          4.51

pchnięcie kulą
1. BUCZYŃSKA Angelika          8.14 – rekord szkoły
2. TEKIELAK Patrycja               6.82

sztafeta (4x 100m)                       56.33 – rekord szkoły i rejonu
1. PRZESDZING Paulina
2. SITAREK Sabina
3. SAŁASIŃSKA Oktawia
4. BONK Klaudia

Opracowała prof. Mirosława Cypruch
opiekun grupy

«
»
sdfsdfsdf

08/05/2020

wazne

Ósmoklasisto!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2020